Star Fox Adventure

Po naprawdę świetnym Lylat Wars na Nintendo 64, każdy oczekiwał kontynuacji serii na Gamecuba w postaci shootera na szynach. Jednak autorzy gry mocno odeszli od sprawdzonego rozwiązania dzięki czemu można teraz zagrać w przygodowo strzelankowatą mieszankę Star Fox. Czy to dobrze czy nie? Każdy oceni sam, zwłaszcza, że Gamecube dostał pełnoprawnego shooter’a Star Fox Assault.

 

Rozgrywka zaczyna się konkretnie, bo już na początku rzuceni jesteśmy w środek akcji. Wcielamy się w postać księżniczki walczącej z najeźdźcą, ta jednak szybko wpada w tarapaty. Na pomoc jej wysłany zostaje specjalny oddział, czyli tytułowy Star Fox. Tutaj już robi się bardziej klasycznie, przejmujemy wodze nad szefem grupy Fox McCloud. Po krótkiej misji kosmicznej lądujemy w środku konfliktu zbrojnego na Dinosaurus Planet, gdzie dalej poruszamy się o własnych nogach. Pomocą w każdej chwili służą nam trzej pozostali członkowie drużyny, chociaż zbyt wiele nie wnoszą do rozgrywki. Dużym zaskoczeniem też było dla mnie zrezygnowanie z blastera. Naszą główną bronią którą się posługujemy jest magicznym kij. Dopiero później „magiczną laskę” usprawnimy o więcej możliwości takich jak strzelanie czy osłona.
Misje przeplatają się, raz latamy w kosmosie lub chodzimy i walczymy lub ścigamy się na skuterach. Bardzo ładne projekty plansz. Ponadto dzięki Airwingowi możemy przemieszczać się na inne planety. Wtedy naszym oczom ukazuje się całkiem ładna mapa świata którą dowolnie możemy obracać i obejrzeć z każdej strony. Tak jak w wersji na Nintendo 64. Tutaj jednak widać bardzo duży skok grafiki. Zaczynany w ulewie i burzy na kołyszącym się statku co robi niesamowite wrażenie, zwłaszcza gdy ma się w pamięci gry z Nintendo 64.
Całość bardzo przypomina pomieszanie Zeldy z Jet Force Gemini. Sterowanie, system walki i zbierania jest podobny. Nawet wydaje się, że jest to zbyt duży wpływ Zeldy. Chłopaki z N powinni dać więcej swobody mistrzom z Rare to gra byłaby o niebo lepsza. Stylistyka gry jest ładna i kolorowa, ale skierowana bardziej w kierunku realistycznej. W porównaniu z Wind Waker jednak graficznie ustępuje. Ale bardzo ładne futerko Foxa robi dobre wrażenie.
Idąc dalej w porównania to w Star Fox Adventure dostajemy sporą liczbę zagadek i zadań typu znajdź lub odszukaj przejście. Wypada to słabiej niż w Zeldzie. Zaś dobrze zapożyczono system walki z Wind Waker. I to efektowne rozmycie tła. Dobra koniec tych porównań. Zaś kamera działa bardzo dobrze. Nawet w wąskich pomieszczeniach nie gubi się ani nie zacina.
W trakcie przygody będziemy posługiwali się sporą liczbą przedmiotów. Bardzo dobrze rozplanowano podręczną listę ekwipunku i komend, dzięki której do wszystkiego mamy łatwy i szybki dostęp.
A jak się gra w Star Fox Adventure? Bardzo przyjemnie. Nie jest niczym odkrywczym ani zaskakującym. To gra solidna, dobrze zrealizowana i już. Miła i lekka. Zrealizowana na poziomie. Zalatuje trochę Zelda. Warto zagrać. Zwłaszcza dla fanów Star Foxa. Inna niż pozostałe części serii.
Trochę szkoda, że to uniwersum nadal jest  tak słabo eksploatowane. Aż chciałoby się pograć w kolejną bardziej mroczną i mniej Zeldową część przygodową i prawdziwie następną część Lylat Wars ,a nie remake jak Star Fox Zero.
@ Valoo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s