Ostatni weekend z Nintendo: wrzesień 2018

Wrzesień za nami, zaś za oknem piękna jesień. Aż szkoda siedzieć w domu, dlatego tym razem szybko i na temat. W tym miesiącu najważniejszym wydarzeniem był oczywiście Nintendo Direct. Od niego też zacznę swój autorski przegląd minionego miesiąca.

1. Direct

Nieszczęśliwie z powodu trzęsienia ziemi w Japonii, ostatni Direct został przesunięty o kilka dni na 13 września. Całość do obejrzenia poniżej. Cieszy fakt, że nie skupili się znowu tylko na jednej grze. Mnie osobiście najbardziej elektryzuje zapowiedź Luigi’s Mansion 3 oraz kolejna zajawka nowej marki Daemon X Machine.

 

 

2. Observer zmierza na konsolę Nintendo Switch

Niedługo fani gatunku horrorów, będą mieli okazję zagrać w wydany w 2017 roku Observer.

 

 

3. Bayonetta 3 Nintendo Switch

Jedną z gier na którą czeka baaaardzo dużo osób jest Bayonetta 3. Jednak ostatnio jest spora cisza w tym temacie. Twórcy gry, Hideki Kamiya i Atsushi Inaba w wywiadzie na Bitsummit Roadshow: Tokio, zapewniali z entuzjazmem, że rozwój gry idzie bardzo dobrze. Oto co powiedzieli:
“It’s nice to be able to tell you that everything is going very, very well. We’re all very excited about what we’re doing on that game.”

 

4. PlayStation Classic

Stało się, kolejna już retro konsola wydana zostanie w wersji Mini na wzór konsol Nintendo. Czy się cieszę?  Czy czekam z wypiekami na policzkach? Tak i tak! I trzymam kciuki, żeby dobrze im to wyszło. Mini Playstation One będzie fabrycznie wyposażony w 20 klasycznych tytułów, w tym Final Fantasy VII, Jumping Flash, Ridge Racer Type 4, Tekken 3 i Wild Arms. Ma postać oryginalnego modelu, ale o 45% mniejszych rozmiarów, a także w zestawie będą od razu dwa kontrolery. Produkt zostanie wysłany 3 grudnia w Wielkiej Brytanii. Przewidywana cena to 89,99 £.

 

5. Yoshi’s Crafted World wiosną 2019

Nintendo ujawniło trochę więcej informacji o Yoshi. Gra będzie oficjalnie nosiła nazywę Yoshi’s Crafted World i ma zostać wydana wiosną przyszłego roku. A do tego wygląda pięknie i bajkowo.

 

 

6. Ofensywa serii Final Fantasy na Nintendo Switch

Konsola Nintendo Switch zaczyna być sprzętem dla fanów gier indy oraz wszelakich remaków i remasterów. Dlatego też fani Switcha ucieszą się, że na jednym sprzęcie zapoznają się z prawie całą serią Final Fantasy. Szkoda tylko, że każdą sprzedawać będą oddzielnie.

 

final_fantasy_switch

7. Luigi’s Mansion 3 już w 2019

Nintendo w planach na 2019 rok poza nowym Yoshi ma jeszcze do pary Luigiego. Ostatnio dowiedzieliśmy się o odświeżeniu 1 części na 3DS. Teraz zaś sequelna Switch. Cieszy fakt, że rozwijają tą serię. Może też wydadzą 1 i 2 część na Switcha?

 

 

8. Moonlighter już w listopadzie tego roku

11 Bit Studios ogłosiło, że w listopadzie Moonlighter będzie dostępny na Nintendo Switch. Oto szczegóły wraz z zwiastunem cyfrowego i fizycznego wydania.

 

 

9. Aktualizacja systemu Wii U do wersji 5.5.3

Wierzcie lub nie, Nintendo zdecydowało się zaktualizować oprogramowanie układowe Wii U. Oprogramowanie układowe Wii U znajduje się teraz w wersji 5.5.3. Oczywiście nie oczekuj niczego poważnego. Jedyną rzeczą, o której Nintendo mówi w uwagach do łat, jest to, że poprawiono ogólną stabilność systemu i wprowadzono inne drobne poprawki w celu zwiększenia wygody użytkownika.
“further improvements to overall system stability and other minor adjustments have been made to enhance the user experience”.

10. Pre-orders gry Yooka-Laylee Collector’s Edition

Istotna wiadomość dla miłośników platformówek. Można składać zamówienia na specjalne kolekcjonerskie wydanie gry Yooka-Laylee. W jej skład wchodzi gra, pudełko w stylu gier z Nintendo 64, replikę gry w postaci kartridża stylizowanego na grę z Nintendo 64, plakat zawierający wszystkie postacie z gry i oficjalną ścieżkę dźwiękową do gry.

 

Źródło

11. Gears For Breakfast potwierdziło plany wydania A Hat In Time na Nintendo Switch

Właściciele Nintendo Switch będą mogli w niedalekiej przyszłości nabyć A Hat in Time. Według twórcy gry Gears for Breakfast, wyczekiwana platformówka 3D wkrótce zostanie wydana na najnowszą konsolę Nintendo. Bardziej szczegółowa data premiery nie została jeszcze ogłoszona. Reklamowany jako „najsłodsza platformówka 3D”, czerpie garściami inspiracje z tak klasycznych gier platformowych jak Super Mario 64, Banjo-Kazooie i Psychonauts.

Jak widać  tym miesiącu nie działo się zbyt wiele. Jednak już niebawem (znowu?!) grudniowe szaleństwo wysypu premier….

@ Valoo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s