Ostatni weekend z Nintendo: styczeń 2020

Kolejna porcja nowinek ze świata Nintendo. Tym razem więcej plotek i szykujących się premier na kolejne miesiące niż konkretów. Jak zwykle poniżej wszystko co mnie zainteresowało, co przykuło moją uwagę i kilka moich prywatnych rozmyślań. Zapraszam na przegląd pierwszego miesiąca 2020 roku.

 

Zarejestrowano znak towarowy dla serii gier Mario & Luigi

Nie dawno doszło do zamknięcia studia AlphaDream odpowiedzialnego za znaną serię gier Mario & Luigi wydawaną na handheldach Nintendo. W związku z czym niepewny stał się los kolejnych odsłon. Jednak Nintendo zarejestrowało znak towarowy związany z tą serią gier. Co może sugerować, że jest szansa na kolejne części. Nic jednak nie jest pewne, a jedynie więcej plotek się w tym temacie tworzy niż wiadomych faktów. Trzeba cierpliwie czekać na rozwój sytuacji, a w tym czasie warto zapoznać się z kilkoma tytułami tej marki.

 

Ukończenie gry Cyber Shadow zajmie od 4 do 10 godzin

Twórcy popularnego Shovel Knight zabrali się do pracy nad nowym tytułem o nazwie Cyber Shadow. W jednym z wywiadów zdradzili nam, że czas potrzebny do jej ukończenia może oscylować w granicach 4 do 10 godzin.

Personally, I can complete the game in a few hours, but playtesters are taking anywhere from 4 to 10 hours to reach the ending. This is not counting feats / achievements.

Można by się zastanowić czy 10 godzin na grę to nie za mało. Poniżej trailer.

 

 

Fan-Made Animation „Zelda: Breath Of The Wild „

Breath of the Wild nieustannie inspiruje fanów do realizowania swoich wizji artystycznych tego świata. Jedną z takich form jest animacja autorstwa Lee Jumi i Seon Seungyeon. W swojej pracy starali się zbliżyć do stylu animacji studia Ghbili. Opowiadają na swój sposób o przygodach Linka od jego początku przygody aż do ostatecznego starcia z Ganonem.

Osobiście uważam, że najlepszą formą artystyczną jaką obrano są zrealizowane na silniku gry przerywniki w Breath of the Wild i na taki styl bardziej bym liczył. Zwłaszcza, że w temacie ekranizacji oficjalnego filmu o Legendzie Zeldy od długiego czasu nic nie słychać. Warto jednak zapoznać się także z twórczością fanów poniżej.

 

Aktualizacja dla DOOM And DOOM II

W tym miesiącu wydano największa jak dotąd aktualizację dla DOOM i DOOM II. Dotyczy ona wszystkicgh platform na których wydano gry, w tym konsoli Switch. Aktualizacja posiada obsługę dodatków – w tym nieoficjalny piąty odcinek SIGIL Johna Romero, wsparcie 60 klatek na sekundę, dodane opcje proporcji obrazu, szybkie zapisywanie i ładowanie, wybór poziomu i optymalizacje wydajności.

 

Bayonetta 3…w budowie…

Plotek ciąg dalszy, a jak wiadomo, najwięcej z nich dotyczy gier jeszcze nie wydanych. Tak też jest z głośną kontynuacją Bayonetta na którą niecierpliwie czekają fani.

W jednym z ostatnich wywiadów założyciel PlatinumGames, Hideki Kamiya, w dość ogólnikowych słowach wypowiadał się na temat obecnego stanu rozwoju gry, stwierdzając, że prace postępują bardzo płynnie, mimo że od dłuższego czasu nie pojawiły się żadne nowe informacje.

Poniżej dzięki uprzejmości BlackKite możemy się zapoznać z tłumaczeniem na angielski wspomnianego powyżej wywiadu:

First of all regarding Bayonetta 3, there hasn’t been any new information at all ever since the first reveal so I feel like a lot of people are getting worried about it, but the inspection for new systems is going well, and the development is also progressing very smoothly, so please rest assured and wait for it. There are also many other interesting things I want to talk about, but it’s a super secret so I can’t say.

 

Retron Jr. firmy Hyperkin

Firma Hyperkin ujawniła kilka informacji o ich najnowszym produkcie jakim jest Retron Jr. Owe urządzenie bedzie pozwalało na uruchamianie kartów z Game Boy, Game Boy Color oraz Game Boy Advance i wyświetlanie obrazu z gry na własnym ekranie telewizora.

Urządzenie będzie łączyć się z telewizorem za pośrednictwem złącza HDMI i wyjściami w rozdzielczości 720p. W zestawie z konsolą znajdziemy także bezprzewodowy kontrolerem, który w razie potrzeby będzie można podłączyć do konsoli za pomocą kabla USB-C.

Urządzenie ma zaplanowane również gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i port łączący, co prawdopodobnie umożliwi połączenie dwóch systemów Retron Jr. w grach obsługujących wielu graczy.

Uwaga, firma potwierdziła, że konsola będzie uruchamiała karty na zasadzie emulacji, a nie technologii FPGA. Czy w takim razie warto się tym zainteresować? Trzeba poczekać do premiery, a o tej niestety cały czas nic oficjalnie nie wiadomo.

moje_nintendo_pl_Hyperkin

 

Demo gry The Touryst dostępne w eShop

Do grona jednej z bardziej klimatycznych i oryginalnych gier jakie ukazały się w ostatnim czasie można zaliczyć The Touryst. Jeżeli nie słyszeliście o tej grze to zapraszam do obejrzenia trailera albo do wypróbowania gry osobiście, bo dostępne jest już demo.

Disaster Report 4: Summer Memories

Ogłoszono oficjalną datę premiery gry Disaster Report 4: Summer Memories na Nintendo Switc. W Europie wydana zostanie już 7 kwietnia tego roku.

Gra polega na ucieczce z miejsca kataklizmu, w przebiegu trzęsienia ziemi, towarzyszących temu pożarach i ogólnym chaosie. Całość wygląda bardzo efektownie i w miarę realistycznie. Z niecierpliwością czekam na ten bardzo oryginalny tytuł.

Oto jak opisano ten tytuł:

A calm summer day turns into catastrophe when a massive earthquake strikes your city, throwing buildings and lives into chaos. In order to survive, you must navigate familiar locations under unfamiliar circumstances. The fellow survivors you meet and crucial decisions you make will affect the course of your experience and ultimately determine how your journey through this crisis will end.

Key Features:
– Stop! Think! Then Act! – Evaluate each perilous situation and make decisions that will impact your own safety as well as that of others.
– Torn From the Headlines – Interact with realistic scenarios within a Japanese city devastated by an earthquake, including scenarios designed in collaboration with the Kobe City Fire Bureau.
– Danger Around Every Corner – Navigate a multitude of crises—from collapsing buildings to raging fires—in a city aplomb with peril.

 

Tokyo Mirage Sessions #FE Encore

Każdy kto nie zdołał zapoznać się z tym nietypowym tytułem na Wii U, będzie miał do tego okazję na Switch’u. Jest to zwariowane połączenie stylu z gier Fire Emblem i gier firmy Atlus. Nietypowy japoński miks, albo go pokochasz, albo znienawidzisz.

Premiera 17 stycznia 2020.

 

To the Moon

Gra firmy Freebird Games zadebiutowała już wiele lat temu na PC (2011 rok) i zyskała sobie wielu fanów. Teraz zaś wydana została na Switch’a. Obracamy się w świecie stylizowanym na 16 bitowe produkcje, w którym jako przedstawiciele firmy spełniamy marzenia ludzi na krańcu życia. Zmieniamy ich wspomnienia spełniając ich marzenia. Jednym z takich klientów jest starszy pan, który zawsze marzył o wyprawie na księżyc. Jakże by więc nie spełnić tak pięknego marzenia…

Premiera gry 16 stycznia 2020.

 

PLOTKA: Paper Mario i Metroid 2D w tym roku…!

W ostatnim czasie coraz więcej plotek pojawia się na temat odświeżenia lub wydania nowych wersji gier z serii Paper Mario oraz z klasycznego Metroid. Informacji takich dostarczają osoby, których wcześniejsze plotki w dużej części potwierdzały się z prawdą. Jednak nadal pozostaje to tylko plotką i do czasu oficjalnych komunikatów możemy gdybać.

Jednak perspektywa wydania kolejnej odsłony z serii Paper Mario, ale w klasycznym stylu gier z Nintendo 64 i GameCube bardzo rozbudza moją wyobraźnię. Sukces prawie że zapomnianego Link’s Awakening pokazuje tylko, że fani nadal pragną starych gier w nowym wydaniu. A Nintendo na przykładzie chociażby tej gry pokazuje, że do takiego remastera przykłada się bardzo dobrze.

Wiedźmin z 2004 roku

Z trochę innej beczki, ale warto się zapoznać. Droga jaką każda gra przechodzi od etapu planowania poprzez produkcję i liczne zmiany w jej trakcie tworzenia sprawia, że staje się ona czasem zupełnie innym produktem niż na początku. Na poniższym filmie mamy okazję zapoznać się z tym jak początkowo mogła wyglądać znana nam obecnie gra Wiedźmin. Po więcej informacji odsyłam tutaj.

 

Everwild firmy Rare

Firma Rare odpowiedzialna za Sea of Thieves, przygotowuje nową grę. Pomimo, że tytuł szykowany jest na konsolę Microsoftu, to jako wielki fan ich gier zwłaszcza Banjo-Kazooie czy Perfect Dark, nie mogę przejść obojętnie obok takiej informacji.

Jak donoszą wieści, obecnie trwa kompletowanie zespołu, w skład którego wejdzie kilka znanych nazwisk, jak James Blackman (Fable Legends), Simon Woodroffe (Sonic & All-Stars Racing Transformed), Kate Watson (Total War), Louise O’Connor (Conker’s Bad Fur Day).

Premiera dopiero w 2021 roku, ale już po zwiastunie widać, że jest na co czekać.

Swoją drogą, cały czas czekam na grę Tunic, która wygląda równie interesująco, ale pomimo, że prace trwają od 2017, to nadal nie ujawniono oficjalnej daty premiery. Dla tych co nie znają tej gry tutaj można obejrzeć trailer.

Nintendo kończy wsparcie dla konsoli Wii

Nintendo Wii w swoim czasie dokonało rewolucji w rozgrywce elektronicznej wprowadzając sterowanie ruchowe. Sukces ten potwierdza tylko liczba sprzedanych 101,63 mln sztuk egzemplarzy konsoli na całym świecie.

Pomimo tak dużej popularności konsoli, Nintendo ogłosiło, że nie będzie już oferowało napraw Wii w Japonii. Wynika to z trudności w pozyskiwaniu potrzebnych części zamiennych. Naprawy urządzeń peryferyjnych Wii również zostaną zakończone, gdy tylko zapasy części zamiennych zostaną wyczerpane.

Zapewne Nintendo of America i Nintendo of Europe wkrótce pójdą w ich ślady. Chociaż przy ponad 100 milionach konsol na wtórnym rynku, to nie powinno być problemu ze znalezieniem drugiej konsoli w przypadku awarii własnego egzemplarza.

Metro Redux oficjalnie zapowiedziane na Switch

Oficjalnie zapowiedziano Metro Redux na Nintendo Switch. Tytuł zostanie wydany w ramach „ostatecznej edycji”, które zawiera wersje zarówno Metro 2033, jak i Metro: Last Light z DLC. Co ciekawe, w przypadku wersji fizycznej cała zawartość DLC będzie zawarta w kartridżu o pojemności 16 GB.

Premiera 28 lutego 2020.

Kilka dodatkowych inforamcji:

Developed in-house by 4A Games, the critically acclaimed series has been fully brought to life on Nintendo Switch. Immerse yourself into the Moscow metro and choose between our two classic playstyles, „Spartan” and „Survival”, approach the campaign in a survival horror style or tackle it with the combat skills of a Spartan Ranger.

Key Features:
· Immerse yourself in the Moscow Metro – witness one of the most atmospheric worlds in gaming brought to life on Nintendo Switch
· Brave the horrors of the Russian apocalypse – equip your gasmask and an arsenal of hand-made weaponry as you face the threat of deadly mutants, human foes, and the terrifying environment itself
· Two campaigns, and all DLC included – Metro Redux includes two complete campaigns that combine to create one epic solo adventure, plus a further 10 hours of bonus content
. Two unique Play Styles and Ranger Mode add hours more replayability!· Two unique Play Styles : ‘Spartan’ and ‘Survival’ – approach the campaign as a slow burn Survival Horror , or tackle it with the combat skills of a Spartan Ranger in these two unique modes

Secret Screen dla Nintendo 64

Konsola Nintendo 64 nie należała do najpopularniejszych sprzętów tej firmy, ale na pewno miała wiele intrygujących urządzeń peryferyjnych. Oczywiście najciekawsze pozostają te które nie zostały oficjalnie wydane. Takie właśnie ustrojstwo opisuje pasjonat gier retro Shane Battye, który udostępnił kilka zdjęć urządzenia o nazwie „Secret Screen” zaprojektowanego dla Nintendo 64.

moje_nintendo_pl_SecretScreen_1moje_nintendo_pl_SecretScreen_2moje_nintendo_pl_SecretScreen_3

Jest to przystawka do kontrolera umożliwiająca korzystanie z własnego wyświetlacza, niczym pomysł znany z Wii U –  ekran na padlecie. Z tego co wiadomo, to prototyp był częściowo funkcjonalny. Jego ideą była możliwość uniknięcia podglądania przez drugiego gracza wyborów, których dokonywał pierwszy gracz w rozgrywce wieloosobowej. Stąd też nazwa „Tajny Ekran”.

Za pomysł takiego nietypowego kontrolera jak na owe czasy, odpowiada Dane Galden.

Urządzenie w formie  ​​prototypu nawet przez moment pojawiło się na aukcji w serwisie eBay w 2018, ale zostało usunięte. Jednak dzięki temu mamy jego zdjęcie i opis z aukcji.

Podobno także „Secret Screen” stanowił inspirację dla twórców VMU w kontrolerze dla Dreamcast’a.

###

Mam nadzieję, że na ten miesiąc wystarczy tych kilka nowinek. Niebawem więcej premier i ciekawostek. Do przeczytania za miesiąc.

@ Valoo

2 comments

  1. Sporo się wydarzyło. Cieszy mnie, że tyle napisałeś, bo jakoś ostatnio nie miałem czasu przeglądać na bieżąco.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s