Ostatni weekend z Nintendo: kwiecień 2020

Miesiąc mija dość leniwie, zapewne okres ten jest dobry do nadrabiania zaległości w grach, ale przydałoby się kilka zapowiedzi dużych tytułów. Nic jednak nie szykuje się na chwilę obecna. Dlatego też pokusiłem się o trochę więcej swoich osobistych dywagacji i rozważań. Poza tym kilka ciekawych informacji zebranych w autorski przegląd mijającego miesiąca.


[plotki] Paper Mario powraca


W ostatnim czasie krąży wiele plotek o tym, że gry z serii Super Mario zostaną ponownie wydane na Switch. Nic nie wiadomo o tym jak daleko posunięte mogą być zmiany w remasterach, ale pomysł wydania i łatwego dostępu do takich gier jak Super Mario 64, Super Mario Sunshine, Super Mario Galaxy i Super Mario 3D World jest bardzo kuszący. Według jednego z informatorów szykuje nam się składanka na wzór Super Mario All-Stars.

For the remasters, our source is telling us that Nintendo is pursuing something like a Super Mario All-Stars 2 for the 3D Mario games. This would include Super Mario 64, Super Mario Sunshine, and then Super Mario Galaxy and Super Mario Galaxy 2. It’s likely that 3D World may get its own, separate Deluxe-style release. While it’s possible the older 3D Mario games could come in a single compilation, it’s also likely that Nintendo will release them individually as it did with its Zelda remasters.

Kolejne interesujące przecieki donoszą, że planowany jest powrót do serii Paper Mario. Być może, po niezbyt dobrze przyjętym Color Splash, seria powróci do korzeni znanych z Nintendo 64 i Gamecube. Byłoby dobrze, bo to wspaniałe gry na których ta seria wyrosła. Można by pomarzyć, ale gdybyśmy otrzymali Super Mario RPG w stylistyce tak ładnej jak Color Splash?


[fanart] Paper Zelda


Coraz większa liczba plotek o powrocie serii Paper Mario inspiruje różnych twórców do poszerzania koncepcji papierowych postaci i przekładania ich na inne gry. Takim świetnie wyglądającym przykładem jest zwiastun pokazujący jak by mogła wyglądać Zelda w świecie podobnym do Paper Mario. Stylistycznie podoba mi się ta koncepcja…ale czy nie za dużo już tego „paper„?

Być może kiedyś Nintendo pójdzie w tym kierunku, do tego jednak czasu możemy nacieszyć oczy tymi koncepcyjnymi planami na grę.

 


Super Mario Bros. Manga Mania” – anglojęzyczne wydanie mangi „Super Mario-kun”


W Japonii wydawana jest manga o Super Mario. Nigdy wcześniej nie doczekała się tłumaczenia na język angielski. Dopiero teraz wydawnictwo Viz Media ogłosiło, że planuje sprzedaż wersji anglojezycznej pod nazwą  „Super Mario Bros. Manga Mania”.Prawdopodobnie będzie to zestawienie zawierające kompilację najważniejszych wydań.

Experience the zany world of Super Mario Bros. through manga!

Join Mario and pals in crazy adventures inspired by the hit video games! This collection of short stories showcases the fan-favorite characters of the Super Mario Bros. world in new, unconventional and hilarious ways. Handpicked from years of Mario comics in Japan, this compilation has never been available in English – until now!

Aktualnie dostępna jest przedsprzedaż w Amazon Canada.

moje_Nintendo_pl_07


Współpraca Nintendo i Microsoft


W ostatnim czasie ta współpraca zaowocowała przeniesieniem takich tytułów na Switch jak Cuphead, Ori and the Blind Forest, a także pojawieniem się duetu Banjo-Kazooie w  Super Smash Bros. Ultimate. Zapewne wiele osób czeka na kolejne takie zagrania.

Ja szczerze liczę na wydanie składanki Rare Replay na Switch – to było by coś fantastycznego. Ale czy można na to liczyć…zobaczymy, oto wypowiedź na temat współpracy udzielona przez Phil Spencer:

“The relationship with Nintendo is great. Doug Bowser and I, we talk often. Furukawa-san, the CEO of Nintendo and I, know each other well and we have conversations.

I will say the individual IP by IP to different platforms, I can see it can get kind of confusing to customers over time. We’ve been learning. Some of these have been some of our development partners that have wanted to go do this, and we want to support the desires of our creative talent, so some of this has been partner led. But I think more and more about what a full Xbox experience means on different platforms.

Right now it seems like when any game comes out, it’s ‘Is this one going here? Is this one going there?’ And I’d rather be able to set more of an Xbox-level expectation for our fans on where things are gonna go. I thought we did that with our first party when we talked about games shipping on Xbox and PC, and I got certain blow-back from certain people in certain groups on that, but at least we set an expectation on that, and I’d rather see us get to that point on the different pieces of hardware that we’re on. So I guess I’ll kind of leave it there.

I definitely have a ton of respect for the role Nintendo plays, and I love having great games on their platform. But I don’t really love this idea that for every one of our games, there becomes this little rumor on is it going to end up on the Switch or not, and I feel we should set a better expectation with our fans than that.”


[Premiera] Disaster Report 4: Summer Memories


Data wydania: 7 kwietnia 2020
Producent: Granzella
Wydawca: NIS America

W kwietniu odbyła się premiera popularnej w Japonii serii gier o katastrofach. Disaster Report 4 zadebiutował na Switch, ale nie zebrał zbyt dobrych oceń. Przeważnie narzekano na to, że Switch nie dawał rady ze zbyt wymagającą technicznie produkcją. Liczne niedociągnięcia potrafią zepsuć zabawę. Jednak pozostawiając tą wadę w tyle, z pozytywnych stron doceniono ciekawą fabułę. Emocjonująca i wciągająca historia o ludzkich emocjach w trakcie katastrofy. Tytuł bardzo oryginalny i chociażby z tego względu warto dać mu szansę.


BioShock, Borderlands, XCOM 2 na Switch


Zapowiedziano wydanie trzech bardzo dobrze znanych serii gier na Switch. Dostępne one będą zarówno w wersji fizycznej jak i cyfrowej. Przy czym w eShop nie musimy decydować się na zakup całej kolekcji, a można wybrać dowolnie pojedyncze tytuły. Bardzo spodobało mi się to elastyczne podejście.

Premiera zapowiedziana jest na 29 maja.


Manga The Legend of Zelda


Wydawnictwo Viz poza wspomnianą wcześniej przetłuamczoną mangą dotyczącą Super Mario, w swoich planach ma także wydanie specjalnego pakietu zawierającego wszystkie pięć tomów mangi The Legend of Zelda „The Legend of Zelda: Legendary Edition Boxset„. Każdy tom będzie wydany w twardej okładce.

moje_Nintendo_pl_08

Poniżej oficjalna informacja:

Link must defeat evil at every turn in his perilous quest to help Princess Zelda!

A deluxe box set of exclusive hardcover editions. Contains all five best-selling volumes of the The Legend of Zelda: Legendary Edition series.

The battle for Hyrule and the Sacred Realm has begun! A young boy named Link must defeat evil on his long, perilous quest to find the spiritual stones that hold the key to the Triforce, and deliver them to Zelda, princess of the land of Hyrule.


[zapowiedź] Burnout Paradise Remastered


Zapowiedziano remaster Bornout Paradise na Switch. Prawdopodobnie gra ukarze się już czerwcu tego roku. Jednak tak dokładna data premiery nie została oficjalnie potwierdzona. Sugerowana cena to 199 zł,


Playtonic Games NIE pracuje nad nowym Banjo-Kazooie


Nieustannie powracają plotki o kolejnych odsłonach Banjo-Kazooie. Jednak pomimo tak dużego zainteresowania, nikt w Rare nie podejmuje tego tematu. Pojawiające się spekulacje, iż rzekomo Playtonic Games pomaga w tworzeniu gry Banjo-Kazooie, zostały oficjalnie zdementowane.

moje_Nintendo_pl_02

Może to nie jest zbyt pocieszająca wiadomość dla fanów tej gry, ale przynajmniej rozwiewa płonne nadzieje. Patrząc z perspektywy zarówno Rare jak i Playtonic Games, podejmowanie się tworzenia kolejnej odsłony Banjo-Kazooie jest bardzo ryzykownym krokiem, na który chyba nikt się nie zdecyduje. Lepiej i bezpieczniej stworzyć nową niezwiązaną z tymi postaciami grę. Zwłaszcza Playtonic Games bardzo dba, żeby jednak odciąć się od Banjo-Kazooie i kreować swoje uniwersum z Yooka-Laylee, co wychodzi im coraz lepiej. A na pewno lepiej niz robi to Rare w przypadku Banjo-Kazooie.


Razer Junglecat


Firma Razer wprowadza do sprzedaży uchwyt dla smartfona o nazwie Junglecat. Ma on na celu ułatwienie gry w mobilne tytuły. Stylistycznie bardzo to przypomina Switcha.

moje_Nintendo_pl_04

Urządzenie działa bezprzewodowo, a połączenie ze smartfonem odbywa się za pośrednictwem Bluetootha. Jestem bardzo ciekaw wykonania i pierwszych opinii tego urządzenia. Szkoda tylko, że cena nie zachęca, bo kosztuje taka przyjemność aż 199,9 euro.


Nintendo Subscription Service


W chwili obecnej Nintendo jest w bardzo dobrej sytuacji. Wiele osób pragnie kupić ich konsole i gry.Odważnie wchodzą w inne dziedziny, poszerzając grupę odbiorców, planują otwarcie parku rozrywki oraz film animowany z Super Mario.

Są w centrum zainteresowania, którego brakowało w czasach Wii U. Śmiało i odważnie mogą rozwijać swoją wizję konsoli Switch. O obecnej sytuacji Nintendo wypowiada się Michael Pachter, analityk Wedbush Securities. twierdzi on, że japoński gigant nie robi wystarczająco dużo, żeby wykorzystać w pełni swoje możliwości i własny bardzo bogaty dorobek. Biblioteka gier jaka jest udziałem firmy Nintendo jest ogromna, a przy tym w dużej mierze niewykorzystywana.

One thing they have that nobody else has is a gigantic library, more than a thousand handheld games, and if they were to emulate Apple Arcade and put a thousand games on it, they would have 100 million subscribers paying them $5 a month. It’s not reflecting in their share price because they haven’t monetized it yet, but if you’re looking at Nintendo going forward, I think that’s the answer.

Moim zdaniem, ma on bardzo dużo racji. Już nie raz wypowiadałem się na temat tragicznej dla mnie i niezrozumiałej sytuacji jaką jest brak dostępu do starych gier Nintendo. Mając wgląd w Virtual Console na Wii U, gdzie w zasięgu ręki jest spora biblioteka gier z NES, SNES, GBA, NDS, 3DS, Wii, dziwi fakt, że Switch nie posiada nawet namiastki tego. Otrzymujemy zaś jakiś dziwny abonament, gdzie w ramach dodatku dostajemy dostęp do gier z NES i SNES.

Gdyby Nintendo utworzyło program subskrypcji na wzór Netflix, gdzie za pobraniem miesięcznej opłaty można by grać w ich stare gry z poprzednich konsol, uzyskali by niewyczerpalne źródło dochodu. A wszyscy, którzy chcieli by pograć w ich klasyki z łatwością mogli by sięgnąć po każdy z nich na Switch’u. Która inna firma może pochwalić się aż tak bogatą biblioteką gier? Czemu więc, jeszcze nie doczekaliśmy się takiego rozwiązania? Dlaczego to co było możliwe na Wii U, przestało być możliwe na Switch?


[sprzedaż] Animal Crossing: New Horizons


Krótko tylko wspomnę o bardzo dobrej sprzedaży Animal Crossing: New Horizons w wersji cyfrowej, która przekroczyła 5 mln, i wyprzedziła konkurencję zajmując 1 miejsce na listach sprzedaży w miesiącu.

Osobiście cały czas się zastanawiam nad fenomenem tej gry. Ale to tylko potwierdza, że w grach nie grafika jest najważniejsza, a pomysł i gameplay. Może kiedyś spróbuję…


[zapowiedź] Star Wars Episode I: Racer


Coraz więcej klasyków z Nintendo 64 trafia na Switch. Niedawno w wersji cyfrowej wydano Turok 1 i 2 na Switcha. Teraz zaś zapowiedziano jeden z najlepszych future racerów tego okresu, czyli Star Wars Episode I: Racer. Pierwotnie swoją premierę miał w 1999 roku na Nintendo 64 i PC.

Gra będzie dostępna tylko w sklepie Nintendo Switch eShop od 12 maja 2020. Cena to 14,99 $.


[plotka] Dual Screen Switch


Niedawno ukazała się aktualizacja oprogramowania dla Switch. Przy tej okazji zauważono, że wprowadzono pewne zmiany mogące sugerować przygotowywanie oprogramowania pod nową wersję Switch.

Autorem tych odkryć jest Mike Heski, który sugeruje, że jest to ztw wstępne wsparcie dla nowego modelu o nazwie „nx-abcd”. Sugeruje także, że nowy model możliwe, że będzie wyposażony w dodatkowy ekran. Nie wiadomo tylko na czym to miałoby polegać.

Z jednej strony możliwe, że chodzi o możliwość jednoczesnego wyświetlania gry na ekranie Switcha oraz TV, jak to ma miejsce w Wii U.  drugiej strony spekuluje się o rozwijaniu koncepcji Switcha w kierunku ostatniej przenośnej konsoli Nintendo, czyli 3DS, który miał podwójny ekran. Jest to interesujace, ponieważ koncepcja dwóch ekranów w przypadku 3DS’a jest moim zdaniem bardzo dobrym i oryginalny rozwiązaniem. Oryginalność i nietypowe podejście do rozgrywki jakie wiazało się z grami na 3DS’a zasługuje na kontynuację tego pomysłu. Możliwe, że kiedyś się doczekamy takiej wersji Switch’a.

Pytanie więc, czy Nintendo faktycznie zamiast przygotowywać wersję Pro, będzie starało się iść w zupełnie nowy model Switch. Ponieważ dwa ekrany, o ile są bardzo kuszącym rozwiazaniem, będą wykorzystywane tylko przez nowe produkcje.

moje_Nintendo_pl_01

Tymi dość pokrętnymi plotkami i wróżeniem z fusów, kończę dzisiejszy kwietniowy Ostatni weekend z Nintendo. Poprzednie publikacje z tej serii dostępne są tutaj.

@ Valoo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s