[FF7 REMAKE] kilka słów osoby niezwiązanej z tematem

moje_Nintendo_pl_FFremake_4

Za rogiem czeka na graczy kolejna generacja konsol, która kusi coraz to bardziej realistyczną grafiką oraz nowymi i wspaniałymi doznaniami. które to mają sprawić, że jeszcze bardziej zachwycimy się odwiedzanymi światami. Pisał o tym na Crossplay.pl napisał Tom, to czego oczekuje po najnowszej generacji konsol.

Przeglądając fragmenty z rozgrywki z FF7 Remake zaważyłem coś co bardzo mnie zdziwiło. Na poniższych zrzutach ekranu poza postacią widnieją jarzące się niczym neony w nocy znaczki – strzałki pokazujące drogę, którą należy dalej podążać. Nie znam się na tej serii. Nigdy nie grałem w żadnego Final Fantasy (chociaż chciałbym to kiedyś nadrobić), ale rzucił się na mnie pewien duży rozdźwięk. Z jednej strony realistyczna grafika, która ze wszech miar stara się zatrzeć granice między grą, a rzeczywistością, a z drugiej strony jesteśmy prowadzeni za rączkę niczym dziecko.

Nie jest to odosobniony przypadek, akurat tak mnie to teraz mocno uderzyło. Podobne wskaźniki widziałem już w jakiś wyścigach czy strzelankach. Ja rozumiem, że to ma ułatwić zabawę, ale wybaczcie, nie można człowieka traktować jak idioty! Jeżeli w grze ma ratować świat, to przynajmniej udawajmy, że jest do tego zdolny. A umieszczanie znaków gdzie powinien w tej chwili iść. No dla mnie ta scena gdzie chodzi po dachach wygląda świetnie. Ile zabawy można byłoby wprowadzić w samo poszukiwanie ścieżki, odkrywanie ukrytej drogi czy zwyczajne błądzenie. Ale autorzy po prostu narysowali linię, która wygląda bardzo, ale to bardzo efektownie i ładnie. Ale jest to linia prosta, nie dająca przyjemności z samego jej przemierzania.

Może się czepiam. Jak wcześniej wspomniałem, nie grałem ani w tego ani w innego Final Fantasy. Ale takie myśli przyszły mi do głowy patrząc na ten fragment rozgrywki. A to wszystko tak w kontekście nowej generacji i tego czego możemy się po niej spodziewać. A raczej czy czegoś poza lepszą grafiką możemy się spodziewać ?

moje_Nintendo_pl_FFremake_2

moje_Nintendo_pl_FFremake_3

Swoją drogą uwielbiam gry w których do minimum jest zniwelowana liczba wszelakich wskaźników i znaczków na ekranie. Bo właśnie te mapki i liczniki życia na ekranie jak mało co stawia największą barierę pomiędzy graczem, a wykreowanym światem.

@ Valoo

 

 

 

 

One comment

  1. To powiem tak, grałem tylko w jednego FFXV. Jest pierwsza cześć (a przynajmniej tak czytałem) z otwartym światem. Seria ta charakteryzuje się korytarzową budową. Więc w sumie się nie dziwie, że jest tylko jedna słuszna droga.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s