„THE GAME CONSOLE” – album

Ostatnio opisywałem wydaną jeszcze w tym miesiącu książkę o 222 polskich grach. Jej forma zakrojona była do zaprezentowania swoich treści w formie albumu.

moje_nintendo_pl_książki_10

Bardzo podobną, ale zagraniczną pozycją jest książka, a raczej album o tytule „THE GAME CONSOL” z dopiskiem „A Photographic History from Atari to Xbox„. I tak jak wskazuje podtytuł to historia konsol wszelkiej treści poczynając od tych najstarszych do współczesnych. Przy czym jest to wydanie bardzo aktualne, bo książka została wydana w 2018 roku, dzięki czemu autor zdołał dotrzeć w swej podróży z przeszłości aż do Switch’a. Odpowiedzialnym za ten projekt jest Evan Amos, który na 264 stronach zdołał zamieścić aż 86 konsol. Wszystkie ułożone zgodnie z chronologią i podzielone na generacje.

Podobnie jak poprzednio opisywany tytuł, także i ten cechuje się bardzo ładnym, typowym dla albumów, wydaniem. Twarda okładka, kredowy papier i piękne zdjęcia. A w zasadzie przekroje, bowiem każda konsola została rozkręcona i zilustrowana w formie pozwalającej zajrzeć do jej środka. Świetny pomysł nadający charakteru temu wydaniu.

moje_nintendo_pl_książki_13

Przekroje zdjęć konsol to zdecydowanie zaleta tego albumu. Do tego każdą konsolę opisano w kilku zdaniach, uwzględniając co ciekawsze fakty, jak cena w dniu premiery.

moje_nintendo_pl_książki_15moje_nintendo_pl_książki_14moje_nintendo_pl_książki_12moje_nintendo_pl_książki_11

Wydanie to cieszy oczy, a przede wszystkim pozawala poznać spory zakres historii elektronicznej rozrywki. Bowiem przegląd konsol nie kończy się na tych bardziej znanych, a uwzględnia naprawdę stare sprzęty i niszowe produkcje.

@ Valoo

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s