Genshin Impact – klon Zeldy

W ostatnim czasie pojawiła się zapowiedź japońskiego RPG – Genshin Impactbardzo przypominającego pod względem stylistyki i rozgrywki ostatnią odsłonę z serii Zelda o podtytule Breath of the Wild. Osobiście bardzo podoba mi się taka stylistyka gry i cieszyłbym się gdyby ktoś w takich klimatach zrobił może dobrą platformówkę. Na poniższym gameplayu na pierwszy rzut oka przychodzi skojarzenie z Breath of the Wild. I nawet na plus można poczytać, że pomimo, że czerpią od najlepszych, to robią to bardzo przyzwoicie. Nie bazują tylko na fakcie, że są podobni do znanej gry. Rozgrywka wydaje się być dość rozsądnie zbudowana.

moje_Nintendo_pl_02moje_Nintendo_pl_01

Wizualnie jest pięknie. Bajkowe, stylizowane na animacje scenerie. Plastyczne przyjemnie poruszające się postacie. Aż chce się biec w kierunku tego miasta z wiatrakami.

Niestety poza wyglądem nie ciągnie mnie nic do tej produkcji. Jest to typowy RPG w stylu japońskim, gdzie obok wykonywanych ataków mrygają cyferki z punktami obrażeń, a na ekranie pełno statystyk psujących odbiór gry. Spodziewałem się, że jeżeli ktoś kopiuje inną grę, to nie po to żeby była identyczna, ale żeby coś zrobić po swojemu. Aż się prosi wywalić z ekranu te wszysstkie cyferki, statystyki i nadać więcej realizmu rozgrywce. Kiedy ktoś zrobi grę bez paska życia, statystyk i innego badziewia?! W pierwszych grach z serii Resident Evil obrażenia naszej postaci symbolizował fakt, ze zaczyna kuleć i słabo się porusza. Tutaj zaś jedynie spada nam statystyka. Fajnie, że ktoś wzoruje się na Zeldzie, ale mogli by zrobić to inaczej. Bo jak będę chciał zagrać w Breath of the Wild to odpalę tą grę na Wii U lub na Switch zamiast włączać ten zapowiadany tytuł…

Premiera na PS4 i PC planowana jest na październik. Jeszcze nie wiadomo nic o date premiery na Switch.

@ Valoo

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s