The Legend of Banjo-Kazooie: The Jiggys of Time

Grając w mod The Legend of Banjo-Kazooie: The Jiggys of Time to jedyne co mogę powiedzieć to, że jeżeli jesteś miłośnikiem Banjo-Kazooie, to zakończ w tym miejscu czytanie. Zakończ czytać i po prostu zagraj w ten mod! Niezwłocznie zagraj! Jeżeli jednak to Cię nie przekonuję to zapraszam do tekstu poniżej (UWAGA SPOILERY)

Mark Kurko jest bardzo płodnym i zdolnym autorem modów do gry Banjo-Kazooie. A w zasadzie to nawet nie jest modyfikacja, ale całkiem nowa gra na sprzęcie Nintendo 64. Tak, mówię to z pełną świadomością. Na dodatek ta gra jest grywalna na oryginalnym sprzęcie.

moje_Nintendo_pl_Jiggies_of_Time_02

Czym jednak jest The Jiggys of Time? To pełnometrażowa gra będąca przeniesieniem świata i postaci z Banjo-Kazooie w realia Ocarina of Time. Bazując na podstawowej grze, czyli Banjo-Kazooie i modyfikując ją uzyskano styl, poziomy i historię bazującą na Ocarina of Time. Jednak The Jiggys of Time nie stara się bezmyślnie odtwarzać zupełnie inną grę, ale łączy w sobie elementy jednej i drugiej, modyfikując je i dodając nowe tworząc unikalny rezultat. Wiele charakterystycznych cech nawiązuje do Ocarina of Time, ale też z uśmiechem na twarzy przyjmowałem wiele pomysłów dodanych do tego konceptu, rozbudowując podstawowy pomysł.

Po świecie w grze poruszamy się wychodząc ze znanego Hyrule Field. Jest to hub, w którym odblokujemy wejścia do poszczególnych światów. A jest co odkrywać, bo przygotowano 9 poziomów zawierających typowo 10 puzzli, 5 Jinjo, 2 Honey Comb i 100 nutek.


The Legend of Banjo-Kazooie: The Jiggies of Time jest w pełni grywalne na oryginalnej konsoli Nintendo 64


Zadbano z dużą starannością o szczegóły. Czasem miałem wrażenie, że autor chce się zareklamować i przykłada wielką wagę do miejsc i elementów, które nie mają istotnego znaczenia w samej rozgrywce. Ale to bardzo cieszy, gdzie wręcz widać, że w lokacje do których wchodzimy tylko po to żeby zebrać Honey Comb jest wykonana z dużą pieczołowitością. Aż przyjemnie było patrzeć. Moim ulubionym miejscem jest zasypana komnata prowadząca do motywów związanych z Metroid Prime na GameCube. Super sprawa i genialne wykonanie. Poza tym gra jest pełna Easter eggów.


Warto także zapoznać się z wywiadem przeprowadzonym z samym autorem, opublikowanym tutaj


Cały mod jest tak duży, że wprawia w zawrót głowy. Wykorzystując dość ograniczone możliwości gry, autor w bardzo wymyślny sposób urozmaicał zadania prowadzące do zdobycia puzzli. Widać, że autor jest nie tylko dobrych grafikiem oddającym w ładny i estetyczny sposób świat z Ocarina of Time. Jest też dobrym projektantem gry, bo rozplanowanie zadań jest bardzo przemyślane, a drogi się przeplatają i wiją. Wszystko sklejone jest w jedną zwartą całość, uzyskując bardzo zbalansowany i równomiernie rozłożony poziom wykonania. Przy czym zadania nie są trudne, ani absurdalnie trudne. Puzzle zbiera się z przyjemnością i dającą wiele satysfakcji.

moje_Nintendo_pl_Jiggies_of_Time_03moje_Nintendo_pl_Jiggies_of_Time_04moje_Nintendo_pl_Jiggies_of_Time_05

Na koniec kilka informacji od samego autora, warto przeczytać, żeby z pewnym dystansem podejść do tego modu, bo nie zawsze wszystko jest realnie możliwe do osiągnięcia.

Bugs Info and more

Także, warto przeczytać i dostosować ustawienia w swoim emulatorze, do prawidłowego działania gry.

project 64 BEST CONFIG

Jestem bardzo zadowolony z tego modu oraz z tego, że wreszcie udało mi się z nim zapoznać. Dla miłośników Ocarina of Time jest to na pewno bardzo przyjemna modyfikacja. Osobiście z niemałą ekscytacją odkrywałem kolejne (znane z oryginału) lokacje i cieszyłem się widząc jak zostały zaprojektowane. Ten i wiele innych modów Mark Kurko, udowadniają, że nadal na Nintendo 64 można zrobić świetne i zarazem świeże tytuły. Czekam na mody do Banjo-Kazooie na tym samym poziomie co ten, ale bazujące na oryginalnym pomyśle.

Jak tylko skończę ogrywać ten mod, zabieram się za niedawno opublikowany Dinosaur Planet 64, który jest nie wydaną wczesną wersją Star Fox Adventures.

@ Valoo


PLAKAT DO GRY

jiggies of time_poster

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s